האיסלם וגישתו בנושא השימוש בטרור / איציק עזרא

10 מבצע “שומר חומות” והמשך העימות מול החמאס
האיום על העורף הישראלי באמצעות ירי טילים, איך מופעלות האזעקות, איך פועלות סוללות כיפת ברזל ואיך ייראה הסבב הבא

11.10 המודיעין הישראלי ואיסוף המידע על השבויים והנעדרים
איך מתבצע המאמץ המודיעיני לאיתורם של השבויים והנעדרים, איך נערכים החיפושים ואיסוף המידע אחריהם לאורך השנים ופרשיות עבר כמו החיפושים אחרי חללי הצוללת דקר, חללי קרב סולטן יעקב, אורון שאול, הדר גולדין ואחרים.

18.10 רצח רבין, הכשל המודיעיני והמבצעי
למה לא עלה השב”כ על יגאל עמיר רגע לפני שלחץ על ההדק, האבטחה הלקויה על רבין, מבצע “שמפנייה”, המעורבים ברצח ותפקידם, לקחי הפרשה וגולת הכותרת: איך ניראה הרצח הנושא בעיני העולם המוסלמי?

25.10 החיים הכפולים של אנשי המודיעין הישראלי
איך מתנהלים חייו של איש המודיעין הישראלי שעוסק באיסוף מידע למניעת טרור וריגול: מה הכשרתו, מהן יכולותיו המקצועיות, שליטתו בשפה הערבית ולהגיה, היכרותו שת העולם המוסלמי, סיפורי הכיסוי, מה יודעת הסביבה ומה מספרים ל”מתעניינים” מסביב?

1.11 בכל זאת אבא
איך הילדה בת החמש הביאה לתפנית ופיצוח בחקירתו של המחבל הבכיר, קפטן אוניית הנשק שנתפסה במבצע משולב של שייטת 13, חיל האוויר וסיירת מטכ”ל.

8.11 הטייס העיראקי והטייס הסורי שהביאו מטוסי מיג לישראל
מה קרה בשני מבצעים אלה, השווה והשונה ביניהם, איך נוהלו המבצעים ומה עלה בגורלם של הטייסים המוסלמים ומטוסי הקרב שהביאו לישראל?

15.11 המרדף הבלתי פוסק אחרי מנהיגי הטרור והחיסולים הממוקדים
מבצעי החיסול של אבו ג’יהאד, אחמד ג’עברי, עימאד מורנייה, אחמד יאסין, עבאס מוסאווי ואחרים כולל הנסיונות לחיסולו שלך מחמד דף. איך הם נעשים בהיבט המודיעיני והמבצעי והאם זה מועיל?

29.11 האיסלם וגישתו בנושא השימוש בטרור
אינתיפאד’ה, שאהיד, ג’יהאד: העולם המוסלמי משתמש בטרור נגד ישראל והעולם כולו. הסונה והשיעה, האמונה בשאהיד, התיגמול למשפחות ועוד.

השיעור הקרוב

29 נוב 2021

שעה

9:00 - 10:15